XXIV Balawka z Parasolem w 45 lecie koła "Kryza"

2 października  Zarząd Koła "Kryza" zorganizował XXIV "Jesienną Balawkę z Parasolem" zapraszając do udziału członków PTTK. Okazja była szczególna, bo w 2016r.  koło obchodzi 45 lecie swojego istnienia. Rajd rozpoczął się na "Rogatce Warszawskiej" (Rondo Honorowych Krwiodawców) od powitania rajdowiczów przez prezesa koła kol. Andrzeja Soszkę i honorowego prezesa  kol. Józefa Bednarczyka. Stąd przez malownicze Górki Czechowskie, Marysin, przecinając Dolinę Ciemięgi poprowadził do Jakubowic Konińskich kierownik rajdu kol. Roman Rodak.

W Jakubowicach miała miejsce niecodzienna uroczystość jubileuszowa. Obok świętowania jubileuszu Koła, uhonorowano w sposób szczególny zasłużonego członka koła "Kryza" i lubelskiego PTTK kol. Mieczysława Maciejczyka, z okazji Jego 85 urodzin.  Jubilata udekorowano specjalnie wykonaną  czapką Harnasia. Toast wzniesiono okolicznościowym harnasiowym trunkiem (galeria). Koledze Mieczysławowi, zarządowi klubu i kryzowej braci turystycznej składamy serdeczne gratulacje i życzenia dalszego tak owocnego trwania, w klimacie  przygotowań do 50 lecia!