Oddział Miejski PTTK w Lublinie

im. Aleksandra Janowskiego

Dzień Unii Lubelskiej - zapraszamy na obchody 30 czerwca i 1 lipca 2018 r.

1 lipca 2018 r. przypada 449. rocznica zawarcia porozumienia pomiędzy stanami Korony Królestwa Polskiego i Wielkiego Księstwa Litewskiego.Uroczyste obchody rocznicy zawarcia Unii Lubelskiej organizowane przez Miasto Lublin odbędą się 30 czerwca i 1 lipca 2018 r.   W programie m.in. spacery z lubelskimi przewodnikami PTTK  "Śladami Unii Lubelskiej".  Zapraszamy do udziału w uroczystościach i wspólnego świętowania.
Program obchodów Dnia Unii Lubelskiej i wydarzeń towarzyszących:

Czytaj więcej...

Lato w mieście 2018 - PTTK dla dzieci i młodzieży Koziego Grodu

W ramach finansowanej przez  Miasto Lublin akcji  "Lato w mieście 2018" Oddział Miejski PTTK w Lublinie, w lipcu i sierpniu  zaprasza dzieci i młodzież w wieku 6 – 12 lat na lubelskie warsztaty turystyczno – krajoznawcze “Poznaję Lublin”. Więcej informacji o programie, terminach i zapisach:

Warsztaty turystyczno - krajoznawcze "Poznaję Lublin"

Zapraszamy!

XVIII Zlot SKKT Województwa Lubelskiego "Biszcza 2018" - Komunikat nr 3, Program

W sobotę 16 czerwca 2018 r. spotykamy się w Biszczy w pow. biłgorajskim na XVIII Zlocie Szkolnych Kół Krajoznawczo - Turystycznych  Województwa Lubelskiego "Biszcza 2018". Poniżej zamieszczamy program Zlotu. Zapraszamy!

Program Zlotu SKKT "Biszcza 2018"

Druk Zlotu SKKT "Biszcza 2018"

XVIII Zlot SKKT Województwa Lubelskiego "Biszcza 2018" - Komunikat nr 2

Zbliża się XVIII Zlot Szkolnych Kół Krajoznawczo – Turystycznych Województwa Lubelskiego. Wielu członków i sympatyków SKKT postanowiło już uczestniczyć w spotkaniu krajoznawców organizowanym w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości oraz 110. rocznicę powstania Oddziału Lubelskiego Polskiego Towarzystwa Krajoznawczego (1908-2018). 16 czerwca 2018 r. spotykamy się w Biszczy w pow. biłgorajskim.                                                                           Zlot SKKT "Biszcza 2018" - Komunikat nr 2

Dyplom 110-lecia Oddziału Miejskiego (d. Lubelskiego) PTK - PTTK w Lublinie - konkurs

W roku obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz 110. rocznicy powstania Oddziału Lubelskiego Polskiego Towarzystwa Krajoznawczego, Zarząd Oddziału ustanawia „Dyplom 110-lecia Oddziału Miejskiego (d. Lubelskiego) PTK - PTTK w Lublinie” i ogłasza konkurs na projekt Dyplomu. Zapraszamy do składania prac konkursowych!

Konkurs na Dyplom 110-lecia Oddziału PTK - PTTK w Lublinie

Jubileuszowy Zlot PTTK „Lublin - Włodawa 14 - 16. 09. 2018” - Komunikat nr 1

Zarząd Oddziału Miejskiego PTTK w Lublinie zaprasza na Jubileuszowy Zlot członków oddziałów PTTK województwa lubelskiego, z okazji 110. rocznicy powstania Oddziału Lubelskiego PTK przypadającej w roku obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Spotkajmy się 14 września w Lublinie. Stąd wyruszymy na szlak do Włodawy.

Jubileuszowy Zlot PTTK "Lublin - Włodawa 2018" - Komunikat nr 1