Oddział Miejski PTTK w Lublinie

im. Aleksandra Janowskiego

Lubelski Krąg Krajoznawców, VI Posiada Krajoznawcza w 100. lecie urodzin św. Jana Pawła II

Komisja Krajoznawcza OM PTTK w Lublinie zaprasza 8 lutego 2020 r. na VI Posiadę Krajoznawczą. Koleżeńskie spotkanie Lubelskiego Kręgu Krajoznawców wpisze się w  obchody  roku 2020, ustanowionego przez Sejm RP „Rokiem  św. Jana Pawła II", w związku  z 100.rocznicą urodzin Karola Wojtyły (18 maja). Program spotkania i szczegóły w regulaminie. Ilość miejsc ograniczona. Zapraszamy!

Regulamin VI Posiady Krajoznawczej LKK

"Zima w mieście 2020" - ferie z PTTK

W ramach akcji "Zima w mieście" organizowanej przez miasto Lublin,  Oddział Miejski PTTK w Lublinie zaprasza w dniach   17 - 24.01.2019 r.   dzieci w wieku 6 – 12 lat  na  cykl spotkań o tematyce turystyczno – krajoznawczej. Zaplanowana jest m.in. wycieczka po Lublinie z przewodnikiem i zajęcia warsztatowe.  Szczegóły i program na plakacie. Zapraszamy!

"Zima w mieście" z PTTK 2020 - program

Boże Narodzenie 2019

Symbolem świąt  Bożego Narodzenia
jest stajenka betlejemska.
W niej narodziło się Boże Dziecię,
więc przy niej skupiają się nasze myśli, marzenia i plany.
W imieniu Zarządu Oddziału Miejskiego PTTK w Lublinie
życzę wszystkim członkom i sympatykom PTTK
aby ciepło stajenki betlejemskiej
ogrzewało świąteczne spotkania w gronie bliskich
 a pomyślność towarzyszyła  przez cały 2020 rok
na  codziennych szlakach  życia
rodzinnego, zawodowego  i aktywności społecznej.

Prezes Zarządu Oddziału
dr Andrzej Wasilewski

Apel Pamięci w 80. rocznicę "Sonderaktion Lublin"

W niedzielę 15 grudnia 2019 r.  Koło Przewodników Miejskich i Terenowych Oddziału Miejskiego PTTK w Lublinie i Muzeum Martyrologii „Pod Zegarem” organizują uroczystości w 80. rocznicę egzekucji przedstawicieli lubelskiej inteligencji dokonanej przez niemieckie władze okupacyjne w wigilię Bożego Narodzenia 1939 r. Uroczystości rozpoczną się mszą świętą o godz.11.30 w kościele księży Salezjanów przy ul. Kalinowszczyzna. Więcej na podstronie Koła Przewodników http://przewodnicy.lublin.pttk.pl/index.php/aktualnosci

Spotkanie z Leszkiem Cichym - zaproszenie

Otrzymaliśmy zaproszenie od Zarządu Koła PTTK nr 1 przy KUL na spotkanie ze znanym himalaistą Leszkiem Cichym. Spotkanie wraz z zaplanowanym ciekawym programem odbędzie się 18 grudnia 2019 r. o godz.17.00 w Centrum Transferu Wiedzy KUL (duży nowy budynek vis a vis Kościoła Akademickiego).  Dziękujemy !
Szczegóły w zaproszeniu -  Zaproszenie " Nie tylko Mount Everest "

oraz na plakacie  Spotkanie z Leszkiem Cichym - plakat