Oddział Miejski PTTK w Lublinie

im. Aleksandra Janowskiego

Jubileusz 50 - lecia Klubu Górskiego "Koliba". Gratulujemy !

Dziękujemy za zaproszenie na Jubileusz 50 - lecia  Klubu Górskiego "Koliba", który był uroczyście świętowany 3 grudnia 2016 r. Gratulujemy udanego spotkania w kręgu miłośników gór. Działalność klubu docenił m.in. Zarząd Główny PTTK, Komisja Turystyki Górskiej w Krakowie, w jubileuszowym Liście Gratulacyjnym.
                                                                                           Zarząd Oddziału  

List Gratulacyjny Komisji Turystyki Górskiej ZG PTTK

Apel Pamięci w rocznicę "Sonderaktion Lublin"

W niedzielę 18 grudnia 2016 r.  o godz. 11.30 – Koło Przewodników Miejskich i Terenowych Oddziału Miejskiego PTTK w Lublinie i Muzeum Martyrologii „Pod Zegarem” - Oddział Muzeum Lubelskiego organizują uroczystości w 77. rocznicę egzekucji przedstawicieli lubelskiej inteligencji dokonanej przez niemieckie władze okupacyjne w wigilię Bożego Narodzenia 1939 r.

Czytaj więcej...

Gratulujemy zdobywcom uprawnień społecznej kadry programowej PTTK

W dniu 19 listopada 2016 r. w siedzibie OM PTTK  (kamienica Rynek 8 ) przed Komisją  Egzaminacyjną zdały egzamin  uzyskując  i rozszerzając uprawnienia  Przodownika Turystyki Pieszej  PTTK na teren wybranych województw  następujące koleżanki i koledzy:

Czytaj więcej...

Zlot Oddziałów PTTK "Obsza 2016" - informacja i szczegółowy program

Uczestnicy Zlotu Oddziałów PTTK Województwa Lubelskiego „Obsza 2016” wyruszą w sobotę 19.11.2016 r.  z Lublina do Łęcznej.  Po krótkim zwiedzaniu miasta nasz turystyczny szlak poprowadzi wzdłuż szerokiej doliny Wieprza. Wieprz jest prawym dopływem Królowej Polskich Rzek Wisły i na całej swojej długości płynie przez teren województwa lubelskiego. Źródła ma pod Wieprzowem Tarnawackim koło Tomaszowa Lubelskiego a kończy bieg pod Dęblinem gdzie wpada do Wisły.                      Fotogaleria 

Druk akcydensowy Zlotu

Czytaj więcej...

"Miejsce i rola kolekcjonerstwa krajoznawczego w kulturze polskiej"

Zarząd Oddziału i Rada Porozumienia Oddziałów PTTK Województwa Lubelskiego zapraszają  do udziału w sesji "Miejsce i rola kolekcjonerstwa krajoznawczego w kulturze polskiej". Sesja wraz z towarzyszącymi jej wystawami kolekcjonerskimi odbędzie się  w dniu 15 października 2016 r. w gmachu Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie.           Fotorelacja WBP
Zaproszenie i szczegółowy program Sesji                   Relacja Komisji Krajoznawczej ZG PTTK

XXIV Balawka z Parasolem w 45 lecie koła "Kryza"

2 października  Zarząd Koła "Kryza" zorganizował XXIV "Jesienną Balawkę z Parasolem" zapraszając do udziału członków PTTK. Okazja była szczególna, bo w 2016r.  koło obchodzi 45 lecie swojego istnienia. Rajd rozpoczął się na "Rogatce Warszawskiej" (Rondo Honorowych Krwiodawców) od powitania rajdowiczów przez prezesa koła kol. Andrzeja Soszkę i honorowego prezesa  kol. Józefa Bednarczyka. Stąd przez malownicze Górki Czechowskie, Marysin, przecinając Dolinę Ciemięgi poprowadził do Jakubowic Konińskich kierownik rajdu kol. Roman Rodak.

Czytaj więcej...