Wakacyjne refleksje prezesa 2017

Zbliża się czas urlopów i letniego wypoczynku. Wielu z nas wyruszy na turystyczne szlaki z myślą o nowej przygodzie. Jesienią będzie mnóstwo okazji do podzielenia się wspomnieniami w gronie przyjaciół. Powróćmy więc jeszcze na krótko do  pierwszego półrocza 2017 r. bo wydarzyło się w nim przecież tak dużo.

Wielką aktywność wykazywali przewodnicy, krajoznawcy, przodownicy turystki kwalifikowanej i organizatorzy turystyki skupieni w oddziałowych kołach i klubach.Wszyscy z zaangażowaniem pełnili swoją misję pod wodzą sprawdzonych prezesów kół i klubów. Należą się im słowa uznania i podzięki.
W pierwszym półroczu wybieraliśmy nowe władze w Oddziale Miejskim  PTTK im. Aleksandra Janowskiego w Lublinie. Był to czas podsumowań  minionych czterech lat w życiu organizacji, które upłynęły pod znakiem przygotowań do jubileuszu 110.lecia powstania PTK. Liczne grono koleżanek i kolegów zaangażowanych było w przygotowania do Zjazdu oraz  w pracę Biura Zjazdowego. Wszystkim im serdecznie dziękujemy.
Coraz więcej wiemy o naszych wielkich poprzednikach, wśród których ważne miejsce zajmują: Wincenty Pol, Stanisław Staszic czy Aleksander Janowski. Z satysfakcją możemy powiedzieć, że Krajoznawstwo Polskie jest wciąż ważnym ruchem społecznym, a my jego aktywnymi uczestnikami.

Z turystycznym pozdrowieniem
                                                                                                i życzeniami dobrego letniego wypoczynku

Andrzej Wasilewski
                                                                                               Prezes Zarządu Oddziału Miejskiego PTTK