Przypominamy o wycieczce i szkoleniu kadry

W styczniu 2018 roku, a więc na progu obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości wspólne posiedzenie odbyli prezesi oddziałów PTTK województwa lubelskiego oraz Zarządu Oddziału Miejskiego PTTK w Lublinie. Postanowiono m.in. o kontynuowaniu organizacji wycieczek szkoleniowych po Regionie Lubelskim w latach 2018 – 2020. W dniach 14 -15 kwietnia 2018 roku Oddział Miejski PTTK w Lublinie zorganizuje III wycieczkę szkoleniową na Powiśle a poprowadzą ja członkowie Porozumienia Oddziałów.

Uczestnicy odwiedzą miejscowości na Powiślu, które na trwałe wpisały się do historii regionu, a nie zostały odwiedzone w ubiegłym roku (kontynuacja). Obecnie opracowywany jest  program wycieczki prowadzącej Szlakami Niepodległości. Do uczestnictwa zapraszamy członków Oddziału Miejskiego PTTK w Lublinie i członków oddziałów PTTK województwa lubelskiego.
Informujemy także, że w najbliższym czasie w Oddziale Miejskim PTTK w Lublinie rozpocznie się szkolenie ogólne kadry PTTK. Otworzy ono możliwość zdobycia uprawnień przodownika turystyki kwalifikowanej różnych dyscyplin. Prosimy o zgłoszenie uczestnictwa w szkoleniu do biura oddziału (tel. 81 5324942, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.). Podobnie jak w minionych latach będzie ono prowadzone nieodpłatnie przez Zespół Szkolenia PTTK. Zgodnie z wieloletnią tradycją Oddział Miejski PTTK w Lublinie i oddziały PTTK województwa lubelskiego będą w 2018 roku organizatorami rajdów, zlotów i wycieczek umożliwiających poznanie regionu oraz zdobycie odznak krajoznawczych i turystyki kwalifikowanej.
Wiosną 2018 z PTTK