Lubelski Krąg Krajoznawców, II Posiada Krajoznawcza Jastków 13.02.2016

Oddziałowa Komisja Krajoznawcza zaprasza na II Posiadę Krajoznawczą
Lubelskiego Kręgu Krajoznawców "Krajoznawstwo polskie w historii - historia w krajoznawstwie polskim" Jastków  13 lutego 2016 r.
I.  ORGANIZATORZY
Lubelski Krąg Krajoznawców – II. Posiada Krajoznawców 2016 organizowany jest przez Oddział Miejski PTTK
im. Aleksandra Janowskiego w Lublinie – KOMISJĘ KRAJOZNAWCZĄ.
II. CELE IMPREZY
Lubelski Krąg Krajoznawców jest spotkaniem koleżeńskim krajoznawców, członków PTTK, mającym  na celu:
1.    popularyzację krajoznawstwa przez turystykę,
2.    wymianę doświadczeń kadry krajoznawczej,
3.    przedstawienie działań Oddziałowej Komisji Krajoznawczej,
4.    uczczenie pamięci poległych Legionistów,
5.    popularyzację odznak krajoznawczych.,
        oraz aktywny wypoczynek.
III. KOMANDORIA KRĘGU:
1.    Leszek    Warowny    - Komandor  KRĘGU
2.    Mirosława Żuk, Jerzy Sadawa - Kierownictwo trasy
3.    Tadeusz    Sobiesze - Moderator spotkania programowego
IV. TERMIN I MIEJSCE IMPREZY
Lubelski Krąg Krajoznawców – II. Posiada Krajoznawcza pt. „Krajoznawstwo polskie w historii – historia w krajoznawstwie polskim”  odbędzie się w dniu 13.II.2016 r.  na trasie : „Niespodzianka”.  Zbiórka uczestników  o godz. 1020 na przystanku MPK  Aleje Racławickie – Ogród Saski. Wyjazd na trasę autobusem linii 20 o godz. 1031.
V. RAMOWY PROGRAM KRĘGU
1.     Zwiedzanie Jastkowa.
2.     Wycieczka piesza
3.     Spotkanie krajoznawców p.t. „Krajoznawstwo polskie w historii – historia w        krajoznawstwie polskim”.
VI. WARUNKI UCZESTNICTWA
W imprezie uczestniczyć mogą krajoznawcy - członkowie PTTK, po  wpłaceniu wpisowego. Termin przyjmowania zgłoszeń upływa 3 lutego  2016 r. Ilość miejsc ograniczona. Organizator zastrzega sobie prawo kwalifikacji uczestników. Wpisowe na KRĄG w wysokości:  5,00 należy wpłacić w kasie O/M PTTK  Rynek 8.
VII. ŚWIADCZENIA ORGANIZATORÓW
1.    Gorąca herbata.
2.    Zwiedzanie zabytków Jastkowa.
3.    Opiekę kadry programowej PTTK i ubezpieczenie NNW na czas trwania KRĘGU.
4.    Odcisk pamiątkowej pieczęci, punkty na OTP, do Regionalnej Odznaki         Krajoznawczej i OK. „Wędrowiec Lubelski”.
VIII. OBOWIĄZKI UCZESTNIKÓW
1.     Przestrzeganie Karty Turysty, Regulaminu Kręgu,  postanowień kierownictwa        imprezy.
2.     Przestrzeganie przepisów o ochronie przyrody, ppoż.
3.     Posiadanie ze sobą sprzętu i wyposażenia dostosowanego do wędrówek w        różnych warunkach terenowych -
       zimą.
5. Prowiant na trasę  uczestnicy organizują we własnym zakresie.
IX. POSTANOWIENIA KOŃCOWE
1)    Lubelski Krąg Krajoznawców – II. Posiada Krajoznawcza odbędzie się bez         względu na pogodę.
2)    Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość częściowej zmiany planowanej         trasy wycieczki.
3)    Za szkody spowodowane z winy uczestnika, wszelką odpowiedzialność prawną i         materialną ponosi  sprawca szkody.
4)    Rezygnacja z udziału w imprezie zgłoszona w terminie do 3 lutego 2016 r.         powoduje zwrot wpisowego w pełnej wysokości, po tym terminie organizator         potrąci 25% wpisowego, jednak nie więcej niż faktycznie poniesione koszty.
5)    Ostateczna interpretacja niniejszego Regulaminu przysługuje wyłącznie         kierownictwu imprezy.
X. INFORMACJA O KRĘGU:
     Informacji na temat Lubelskiego Kręgu Krajoznawców udzielają:
     # Biuro O/M  PTTK w Lublinie Rynek 8 tel. 81-53-249-42    # Kol. Leszek Warowny tel. 81-71-00-390

Do zobaczenia na szlaku
                          2016 ROK KRAJOZNAWSTWA POLSKIEGO